det siger Geia Food:
Geia Food er en virksomhed der ligger ekstremt stor vægt på, at systemerne altid er i drift, og understøtter vores forretning bedst muligt.
Uanset om det er Navision, infrastruktur, eller en anden problemstilling, er JCD altid en stærk sparringspartner, der har en ide til selv de mest komplicerede problemstillinger.
Det er en stor fordel at JCD kan facilitetere såvel infrastruktur som Navision i samme hus, da opgaverne bliver løst i helheder afdelingerne imellem, såfremt det er nødvendigt.
JCD er et hus, der tager udgangspunkt i kundens behov, og det skaber værdi for os som kunde.
Bo Bjørn Jensen, It– og Økonomichef
Geia Food har ca. 35 medarbejdere, og er en af de ledende distributører af fødevarer til det skandinaviske marked.
Vores samarbejde med Geia Food går mange år tilbage. Vi assisterer med rådgivning og implementering - både på infrastruktur og Dynamics NAV.
Infrastrukturen består af flere fysiske og virtuelle servere, der hver dag holder Geia Foods systemer kørende.
Geia Food har en SQL server til Dynamics NAV platformen, en VMware server til at håndtere virtuelle servere i form af Citrix server, teleserver, EDI server, Intranet server og en server til at håndtere toldsystemet KSD.
Geia Food har blandt andet en afdeling i Göteborg. Derfor er en sikker og stabil netværksforbindelse helt afgørende.
it-løsningen til Geia indeholder blandt andet følgende produkter:
Brug for en lignende it-infrastruktur til din virksomhed?
Giv os et kald på telefon 70 12 00 03 eller kontakt os ved at udfylde formularen. Så tager vi fat i dig hurtigst muligt.
Giv os et kald
Har du it-udfordringer, du ikke kan løse, eller har du brug for en snak om ERP, økonomistyring, servere, sikkerhed, web, Modern Workplace, digitalisering eller noget helt andet?
Ring på 70 12 00 03