Applikation og skærm til booking af mødelokale

 

Book virksomhedens mødelokaler direkte fra skærm, applikation eller Outlook.

 

Få overblik over et mødelokales tilgængelighed - og book direkte fra skærm eller outlook

 

Er der også rift om mødelokalerne i din virksomhed? Eller kan det af og til være uoverskueligt at se hvem der har booket et lokale – og hvor længe det er optaget?

Med JCDs mødebooking applikation har vi gjort det nemt for din virksomhed at få overblikket over aktiviteten i jeres mødelokaler. Løsningen fungerer fra en tablet, mobil eller computer – og kan placeres lige ude foran lokalet.
Derved kan du direkte fra skærmen se om lokalet er booket, hvor længe det er booket – og hvis lokalet ikke er booket, kan du booke lokalet direkte fra skærmen.

Skærmen og applikationen er fuldt integreret med Office 365 og Outlook, så du kan booke et mødelokale direkte i din Outlook.

Appen indeholder:

  • Skærm der kan placeres uden for mødelokalet
  • Booking gennem Microsoft Office 365

Få en demo af applikationen - og hør om dine muligheder for tilpasninger og integrationer til jeres systemer

Giv os et kald på telefon 70 12 00 03 eller kontakt os ved at udfylde formularen. Så tager vi fat i dig hurtigst muligt.

For at vi kan sende dig noget fantastisk indhold, er vi nødt til at gemme og behandle dine data. Du kan altid bede om indsigt i, hvilke data vi opbevarer om dig, ligesom du kan bede om at få dem slettet. Jeg giver tilladelse til, at JCD A/S opbevarer og behandler mine oplysninger og til, at JCD A/S må kontakte mig på email og telefon Læs vores privatlivspolitik